FANDOM


Była jedną z ważniejszych przyczyn, dla których nowi uczniowie zaciągali się do zakonu.

Jedi z Akademii o Aayli Securze.

Aayla

Aayla w postaci Jedi

Aayla Secura to założycielka firmy ochroniarskiej „Secura-Security”, powszechnie znana jako mistrzyni Jedi, przynajmniej w ciągu dnia. W nocy była… nie, nie Draculą, była Sithem. Wielbicielka Tae-Kwondo i chipsów paprykowych Ganda. Podczas wojen klonów nosiła pseudonim „laska z mackami”.

Historia Edytuj

Aayla2

Aayla porwana przez Indian

Młodość Edytuj

Aayla była całkiem normalną Twi'lekianką… do czasu. Razu pewnego spotkała Quinlana Vosa, padawana Jedi. Secura właśnie doiła banthę, gdy mistrz Quinlana upuścił żarzący się skręt baby pod stopy futrzaka. Wkurzony zwierzak chciał zabić Aaylę, nie wiedząc, że należy do Klubu Anonimowych Baboholików i nigdy nie paliłaby skrętów, tym bardziej publicznie. Na szczęście cherlawy Pedałan uratował mleczareczkę i zyskał jej dozgonną przyjaźń. Chciał wracać na Coruscant, lecz Twi'lekianka uczepiła się jego buta i nie pozwoliła mu odlecieć bez niej. Przypadkiem zauważył w niej Moc i to mocno procentową, więc uznał, że będzie nadawać się na Dżedaj. Od tego czasu Aayla ma sentyment do karłowatych Indian z latarką.

Czasy jako Jedi i nie tylko Edytuj

Pilna uczennica, prymuska, zaciąga chłopców do schowka na miotły… To mówili o niej nauczyciele. Zawsze grzeczna, choć potężna Aayla służyła pomocą każdemu, oprócz Huttów oczywiście, gdyż miała alergię na gluty. W nikomu nieznanym czasie odezwała się w niej ciemna strona Mocy. Powoli uczyła się technik Sithów, ale używała ich tylko w nocy. Razu kolejnego weszła na E-Bay, droida, który był olbrzymim targiem. Kupiła tam „Maść Babci na Narowistość”, ale też i miksturę. Sprawiała ona, że Aayla była Sithem nocą, lecz Jedi dniem… Przydało się. Poza tym Aayla jako kompana wszelkich zabaw i igraszek obrała Kita Fisto, żartownisia klasowego słynnego z wymyślenia zabawy w „Przeskocz Yodę”.

Marny koniec Edytuj

Jej moce Sith według Irona byłyby co najmniej „wyszkolone na maxa”. Do tego stopnia, że jeden z jej odrzuconych adoratorów tak poddał się jej ciemnej stronie, że sam został Sithem, i na cześć swojej femme fatale nazwał się Darthem Blue. Podczas walk na Felucii Aayla próbowała wpłynąć na umysły klonów wykonujących rozkaz 66, lecz jeden myślał akurat o budyniu, co niestety jest słabością każdego Jedi, którym Aayla była tego ranka. Postrzelona próbowała wykasować z pamięci durnego klona wszystkie odcinki „Yody na sukces”, lecz nie zdążyła. Postrzelona 53267 razy, umarła na zawał, gdyż jeden z pocisków złamał jej paznokieć.

Duch Edytuj

Później za pomocą tzw. Żywej Mocy, nurtu rozpoczętego przez pewnego Dżina, żyła nie żyjąc, była duchem i sumiennie ćwiczyła procedury Dżedaj, zwykle ze swoim kolegą, Kitem Fisto, od kiedy wytłumaczył jej, jak się ustawia czas w magnetowidzie. Niesamowicie wdzięczna nauczyła go zmuszania innych do używania ust-ust, lecz on zaraz rzucił się z tym na jakąś ośmiornicę. Jako że duchy nie mogą padać ze zdziwienia, ona wyparowała ze zdziwienia.

Słynny artykuł "FUCK(T)u" Edytuj

AaylaKit

AHA! I co teraz, robaczki?

Jednak wszystko co dobre ma swój koniec – oto bowiem niestety czujny paparazzi przyłapał Aaylę na niecnych igraszkach ze wspomnianym Kitem, choć kitu do tego nie używali. Wszystko zostało opisane w artykule w najbardziej poczytnej gazecie galaktyki o nazwie „FUCK(T)”:

BARASZKI W WODZIE?

Przyłapaliśmy Kita Fisto i Aaylę Securę na całowaniu się niecnie w odmętach morskich. Mimo mętnych wyjaśnień w stylu Tonęłam!!! Robił mi usta-usta!!! i tak dowiedzieliśmy się prawdy. Przez duże Y. Shedao powszechnie zabronił okazywania miłości w wodzie, pod paragrafem demoralizowania nieletnich ryb. Sądzimy, że posiedzą w Super Pudle ze dwa latka. Ha!

Podpisano - Redaktor Anonimowy (jakby kto pytał, to Zuckuss).

SPROSTOWANIE

Ekhem… To była metoda ratowania życia usta-usta. Przeprosiliśmy, był proces, kasa poszła w… coś, czego nie chcielibyście oglądać przed 23:00.

Podpisano - eks-Redaktor Anonimowy, jakby go kto odwiedził w więźniu, to Zuckuss.

Aayla1

Aayla wzbudzała zainteresowanie wszystkich płci

Ciekawostki Edytuj

  • Zazwyczaj jest Jedi, no, chyba że w nocy.
  • Posiada niesamowitą Moc, potrafi kasować z pamięci Yodę na sukces.
  • Prawdopodobnie leciała na Kita, bo też miał macki wyrastające z głowy.
  • Uprawiała ogródek bonsai.
  • Wynalazła tipsy na paznokcie.
W innych językach