FANDOM


Darth Vader - znany także jako Twój Stary i ojciec dyrektor (od pamiętnego zdania I'm Your Father ). Był Czarnym (i to dosłownie) Lordem Sith, żyjącym w okresie upadku Republiki i w czasach Imperium. Znany był z umiejętności zwężania tchawicy na odległość. Naprawdę nazywał się Anakin Skywalker.

Jestem niewolnikiem! Masz coś do mnie? Edytuj

Annie

Mały Ani

W młodości Skywalker był niewolnikiem toydarianina imieniem Watto, na planecie, której podobno nikt nie odwiedza, czyli oczywiście na Tatooine. Jego matką była Shmi „Maryja” Skywalker, a ojca „podobno” nie było. Zafascynowany wyścigami postanowił zostać ścigaczem. Odnalazł go jednak rycerz, Jedi Qui-Gon „Jinn” , któremu Anakin od razu się spodobał, jako potencjalny Jedi oczywiście... Podczas wyścigów niestety wygrał z Kubicą aczkolwiek była to zagrywka nie fair gdyż Qui Gon przekupił sędziego tazosami pokemonów z chipsów.

Niestety jednak zaraz po tym kłótliwego Jedi pokonała bestia rasy Zabrak (nie, nie Urthona), o imieniu Maul. Ten zaraz został zwyciężony przez Obi-Wana Kenobiego, który po tym akcie przemocy, został natychmiast mianowany przez Radę Jedi na Mistrza Anakina.

Jedi na MaX! Edytuj

Po 10 latach młody Skywalker myślał, że jest już wyszkolony na maxa, więc postanowił, że nie zaszkodzi wziąć ślubu z senator Naboo, Padme Amidalą. Było to tuż po rozpoczęciu wojen klonów z separatystami, w których młody Skywalker brał czynny udział. Warta odnotowania jest wzmianka, że w czasie bitwy z wieśniakami na Jabiim, Anakin po raz pierwszy użył techniki zwężania tchawicy. Zrobił to jendak na tyle nieudolnie, że ów wieśniak zdołał mu obić jego piękną twarz. Anakin tak się przestraszył pięści wieśniaka, że uciekł od razu wraz z nieudolnymi kopiami Jango Fetta. Nie miał jednak zbyt dużo czasu dla swojej kobiety z ciastkami na głowie, czyli Padme. Ta więc się na niego dąsała i zaczęła się oglądać za mistrzem biednego Anakina, Obi-Wanem. Dowodem na to jest na przykład sytuacja z okresu poszukiwania wiecznie-żywej Asajj Ventress. Mianowicie kiedy Anakin wreszcie znalazł czas dla swojego ciasteczkowego potwora (nie mylić z Taraissu), to zabawę przerwał nie kto inny, jak jego wścibski mistrz Obi-Wan, który "nie wiedzieć skąd" znał ulubione miejsce schadzek Anniego i Padme.Raz widział jak Anakin robił to w pozycji na C-3po.Ależ Obi wan był zazdrosny(o Anakina oczywiście).

Padme & Vader <3Edytuj

Anakin

Ani ze sztuczną ręką

Po powrocie z wyprawy, w trakcie której Annie pozbawił głowy starego piernika Dooku, który rządził separatystami, Padme wyjawiła Skywalkerowi, że jest z nim w ciąży.

A Annie, jak to Annie strasznie się ucieszył (jakby miał z czego..). Jednak nie to było największym jego zmartwieniem. Mianowicie: już odkąd Anakin został wcielony do zakonu Jedi, interesował się nim Senator, a późniejszy Kanclerz Palpatine (ale także z powodu jego potencjału w Mocy, oczywiście). W czasie gdy końca dobiegały zmagania kopii Jango Fetta z droidami B-1 (czyt. beznadzieja pierwszej klasy), Kanclerz zaczął powoli przeciągać Anakina na swą stronę. Anakin zaczął mieć koszmary, że Padme umiera przy porodzie. W końcu Palpatine przestał owijać sprawy w bawełnę i zaproponował mu, że go wyszkoli na maxa i pomoże uratować niewierną żonę (przedstawił mu prawie-namacalnę dowody romansu Padme z Kenobim), w zamian za to, że young Skywalker będzie usługiwał w jego sekcie Lordów Sith. Wtedy też nadał mu imię Darth Vader. Jego pierwszą misją było wyrżnięcie wszystkich Jedi w świątyni, co nie było zbyt trudnym zadaniem zważając na wsprarcię 501-szego Legionu, w którym służył nawet Joruus. Następnie mały Annie uzupełnił swoją kolekcję trofeów o wnętrzności Wicekróla Federacji Handlowej, Nute Gunraya oraz reszty przywódców separańców. Tam też przybył Obi-Wan z Padme. Najpierw Skywalker przypomniał sobie metodę zwężania tchawicy i od razu użył jej na żonie. Efekt był dużo lepszy niż to miało miejsce w czasie pobytu na Jabiim. Następnie wyciągnął swój, 10 z kolei, miecz świetlny i pobił się z Kenobim. Walka była długa, lecz na końcu Vader nie popisał się intelektem i skoczył pod klingą miecza świetlnego Obi-Wana. Ten nie żałował sobie i pozbawił ucznia obu kończyn dolnych oraz lewej ręki. Wtedy nastąpił zwrót akcji o 90 stopni! Obi-Wan wyznał mu miłość słowami Kochałem Cię!. To już było za dużo emocji jak na mózg Dartha Vadera. Ostanią myślą jaka mu przeszła przez głowę było: Może Obi jest bi?, jednak nie wypowiedział jej na głos. Krzyknął Nienawidzę Cię! i oddał się opalaniu 10 stopnia w sklali Geonosian (10 to maksymalna siła). Podczas opalania się nie wyczuł, że jego żona wciąż żyje, a nawet rodzi bliźniaki [!] w towarzystwie Kenobiego. Zaraz potem dostała nagłego ataku padaczki i umarła. Po ucznia, przyleciał jednak wujek Palpatine i zabrał ucznia do centrum medycznego. Vader został uratowany i zakuto go w piękny czarny pancerz, który dyszał niczym ścigacze na Coruscant.Pancerz zaprojektowali motocykliści Harleya Davidsona a maskę i hełm Albert Speer. Wszyscy żyli długo i szczęśliwie... no, prawie :).

Darth Vader został później ministrem Kancelarii Imperatora.

Jego ulubionym hobby jest ucinanie rąk Jedajom i innym tego typu osobą, duszenie wszystkiego co się rusza oraz rzucanie wszelkiego rodzaju przedmiotami (np. Imperatorem). Vader żywił wielką radość z ucinania rąk, jego ofiary to:

  • Dooku - Lord Sith jest podstawą w każdej kolekcji.
  • Mace Windu - Potężny Mistrz Jedi jest idealny dla każdego kolekcjonera.
  • Luke Skywalker - Czymże byłby jego zbiór bez co najmniej jednego członka rodziny.
Vader1

Darth Vader wymienia ogniwo w swoim mieczu świetlnym

Vader2

Przez pewien okres życia Vader miał problemy z własną orientacją

Vader3

Darth Vader łatwo dawał się zrobić w balona

Darthvadernaguitarrazs3

Zamiłowanie Vadera do muzyki.

[1]-Vader lubi bywać na koncertach.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.