FANDOM


Rozkaz 66 byl do ostatniej chwili ukrywany. Polegał on na zabicu wszystkich Jedi co sie nie udalo bo Yoda i Obi-Wan Kenobi ukryli sie. Zaplanował to wszystko Palpatine lub jak kto to woli Darth Sidious

Empirepedia o Rozkazie 66


The time has come. Execute Order 66 - Palpatine. Większość fanów SW na te słowa wpada w ekstazę i odpowiada ekranowi: At last we will have revenge.

Rozkaz 66 - rozkaz Wielkiego Kanclerza Palpatine'a przekazany klonom służącym w Wielkiej Armii Republiki. Generalnie polegał on na strzeleniu w plecy zdradzieckiego Jedi bez żadnych zbędnych słów. Każdy Jedi zasłużył na taką karę, ponieważ Jedi zdradzili Republikę i Kanclerza, dokonując na niego zamachu oraz przygotowując się na przejęcie władzy w Senacie i wprowadzenie rządów teokratycznych. Niektórzy Jedi (na przykład Obi-Wan Kenobi czy Yoda ) zdradzili Republikę podwójnie, bo nie dali się spokojnie zastrzelić i uciekli klonom. Ostatecznie i tych dwóch degeneratów dosięgła sprawiedliwość czy to poprzez dekapitację czy zakrztuszenie się korzeniuszką.

Zobacz także Edytuj

Rozkaz 67 Rozkaz 68