Vongopedia!


Humorystyczna encyklopedia Star Wars!
154 artykułów | 1064 grafik | 2 edytorów

Grafika 1.png

Witaj na Vongopedii!

Witaj na Vongopedii! Ta wiki powstała po to, aby w sposób humorystyczny przedstawić całą sagę Gwiezdnych wojen. I chociaż powstaliśmy jeszcze w czasach, kiedy samo słowo beka niemalże nie istniało, wierzymy, że nasza zawartość rozśmieszy Cię chociaż trochę! Jeżeli natomiast chcesz do nas dołączyć, masz wolną drogę – jedyne, co musisz zrobić, to mieć poczucie humoru oraz ochotę na pisanie!

Grafika 2.png

Artykuł koszerny

Palpatine.jpg
Palpatine, znany także jako Darth Sidious, to wielki mąż stanu, polityk, tenisista, wybawca galaktyki oraz imperator. Swego czasu wyszkolił umbarańską księżną – Sly Moore. Jedna z najsławniejszych postaci w historii, a z pewnością najszlachetniejsza i opływająca legendą niezwykle moralnego przywódcy. Karierę polityczną zaczynał jako dobrze zapowiadający się senator z planety Naboo, choć historia znała go jako tego, który ocalił cywilizację przed niechybną zgubą w okresie wojen klonów, czym zapewnił sobie dozgonną wdzięczność przyszłych pokoleń. Błagany przez ponad 94% społeczeństwa Republiki o podjęcie się niewdzięcznej roli wodza na stanowisku kanclerza, zgodził się na to poświęcenie, wygłaszając przy okazji swój osławiony cytat:Nie chcem, ale muszem. Po niedługim czasie, chcąc udać się na zasłużoną emeryturę, raz jeszcze posłuchał głosu ludu i na jego wyraźną prośbę przyjął tytuł imperatora i zaprowadził dyktaturę, czym zaskarbił sobie serca wdzięcznych poddanych, którzy nie musieli już wykonywać wyjątkową męczących demokratycznych obowiązków, takich jak np. wybory. Wsławił się wyplenieniem z galaktyki mafii i dobrymi posunięciami ekonomicznymi, takimi jak. wprowadzenie sławnego podatku hełmowego. Zamordowany w swej rezydencji wypoczynkowej nad Endorem przez terrorystów, zmarł w roku 4 ABY. Według ludowej legendy powrócił do życia jak Elvis 10 lat później, niestety nie na długo. Po ponownej śmierci już więcej nie pojawił się w swej dawnej postaci.

Przeczytaj całość…

Grafika 12.png

Współpraca

If you see this, your JavaScript might be disabled or DiscordIntegrator plugin isn't working. If the latter, please contact a wiki administrator.

W innych językach
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.