FANDOM


Vongopedia!


Humorystyczna encyklopedia Star Wars!
148 artykułów | 1052 grafik | -1 edytorów

Grafika 1

Witaj na Vongopedii!

Witaj na Vongopedii! Ta wiki powstała po to, aby w sposób humorystyczny przedstawić całą sagę Gwiezdnych wojen. I chociaż powstaliśmy jeszcze w czasach, kiedy samo słowo beka niemalże nie istniało, wierzymy, że nasza zawartość rozśmieszy Cię chociaż trochę! Jeżeli natomiast chcesz do nas dołączyć, masz wolną drogę – jedyne, co musisz zrobić, to mieć poczucie humoru oraz ochotę na pisanie!

Grafika 2

Artykuł koszerny

Palpatine

Palpatine, znany także jako Darth Sidious, to wielki mąż stanu, polityk, tenisista, wybawca galaktyki oraz imperator. Swego czasu wyszkolił umbarańską księżną – Sly Moore. Jedna z najsławniejszych postaci w historii, a z pewnością najszlachetniejsza i opływająca legendą niezwykle moralnego przywódcy. Karierę polityczną zaczynał jako dobrze zapowiadający się senator z planety Naboo, choć historia znała go jako tego, który ocalił cywilizację przed niechybną zgubą w okresie wojen klonów, czym zapewnił sobie dozgonną wdzięczność przyszłych pokoleń. Błagany przez ponad 94% społeczeństwa Republiki o podjęcie się niewdzięcznej roli wodza na stanowisku kanclerza, zgodził się na to poświęcenie, wygłaszając przy okazji swój osławiony cytat:Nie chcem, ale muszem. Po niedługim czasie, chcąc udać się na zasłużoną emeryturę, raz jeszcze posłuchał głosu ludu i na jego wyraźną prośbę przyjął tytuł imperatora i zaprowadził dyktaturę, czym zaskarbił sobie serca wdzięcznych poddanych, którzy nie musieli już wykonywać wyjątkową męczących demokratycznych obowiązków, takich jak np. wybory. Wsławił się wyplenieniem z galaktyki mafii i dobrymi posunięciami ekonomicznymi, takimi jak. wprowadzenie sławnego podatku hełmowego. Zamordowany w swej rezydencji wypoczynkowej nad Endorem przez terrorystów, zmarł w roku 4 ABY. Według ludowej legendy powrócił do życia jak Elvis 10 lat później, niestety nie na długo. Po ponownej śmierci już więcej nie pojawił się w swej dawnej postaci.

Przeczytaj całość…

Grafika 12

Współpraca

If you see this, your JavaScript might be disabled or DiscordIntegrator plugin isn't working. If the latter, please contact a wiki administrator.

W innych językach
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.